Ajalugu

Kuidas kõik algas...

1921

Kõik algas aastal 1921, kui leiutaja Edmond Michel seisis ühe Louisianas (Ameerika) asuva suhkruroopõllu ääres. Seal nägi ta, kuidas töölised kasutasid matšeetesid, et raiuda endale teed läbi tiheda ja kõva suhkruroo. See oli ränkraske töö. Seda nähes mõtles Michel, et selle töö tegemiseks peab leiduma kergem viis. Just see mõte viis hiljem firma Skil Corporation asutamiseni.

Hiljem arendas Michel oma New Orleansi töökojas välja mehhaniseeritud matšeete. Kuid selleks, et asi töötaks, oli esmalt vaja tera kuidagi pöörlema saada. Peatselt hakkas Michel oma esialgset ideed edasi arendama ja 1923. aastal töötas ta välja maailma esimese elektrilise käsisae. Õige pea ilmus New Orleansi ajakirjas tema leiutist tutvustav artikkel.

Seda artiklit luges kinnisvaraarendaja Joseph W. Sullivan reisil Minneapolisest Floridasse. Tema meelest oli idee suurepärane ja ta läks kohe New Orleansi, et Edmond Micheliga kohtuda.

1924

Pärast elektrilise käsisae järgmisi edasiarendusi asutasid Edmond Michel ja Joseph W. Sullivan 1924. aastal firma ‘The Michel Electric Handsaw Company’. Nad nimetasid oma revolutsioonilise sae SKILi saeks (‘Skilsaw’).

1926

Edmond Michel soovis jätkata oma lemmiktegevusega – leiutamisega. Seepärast lahkus ta 1926. aastal firmast. Samal aastal sai firma ‘The Michel Electric Handsaw Company’ uueks nimeks ‘SKILSAW Incorporated’. Sama aasta lõpuks oli toodetud juba 2000 ketassaagi.

1928

Sellel aastal kasutati elektriliste tööriistade tootmiseks esmakordselt valualumiiniumi. SKIL oli üks esimesi tootjaid, kes võttis kasutusele alumiiniumi, mis muutis tööriistad kergemaks ja vastupidavamaks. Samal ajal tehti mitu parendust ka tööohutuse valdkonnas. Esimese teisaldatava elektrilise ketassae mudel E töötati välja 1928. aastal.

1934

Pärast aastaid, mil toodeti vaid ketassaage, tõi SKIL 1934. aastal turule oma esimese elektritrelli.

1936

1936. aastal võttis SKIL kasutusele oma töötajate kindlustus- ja pensionisüsteemi. See oli tookord väga eesrindlik, kuna töökohti oli ikka veel vähe ja firmad ei pakkunud oma töötajatele mingeid lisasoodustusi.

1937

Skili lipulaeva mudeli 88 tootmist alustati 1937. aastal. See tööriist oli tugev ja töökindel ja muutus peagi tööstuses standardiks. Müügimehed nimetasid seda oma aja parimaks teisaldatavaks elektrisaeks.

1947

Skili tootevalikusse lisandusid sellised tooted nagu elektrilised kruvikeerajad, löökmutrikeerajad, elektritrellid ja puurvasarad, lihvimismasinad, hekilõikurid, eri liiki ketassaed ja lai valik tarvikuid!

1952

Nime ‘SKILSAW Incorporated’ asemel võeti kasutusele nimi ‘Skil Corporation’, millest võis välja lugeda, et toodetakse paljud eri tüüpi tooted ja sadu erinevaid mudelid. Nimi ‘SKILSAW’ registreeriti firma kaubamärgina.

1961

Edukale ekspordile tuginedes otsustas SKIL luua oma esinduse Euroopas. 1961. aastal avati Madalmaades Bredas Skil Nederland N.V., mille tegevdirektoriks määrati John W. Sullivan, firma asutaja Joseph Sullivani pojapoeg. Sama aasta lõpus laiendas SKIL oma tegevust, avades arvukalt müügiesindusi kogu Euroopas. Breda keskusest sai SKILi Euroopa peakorter, kust juhiti tegevust kogu Euroopa turul.

1966

Bolton Sullivan, kaasasutaja Joseph Sullivani poeg külastas SKILi peakorterit Bredas. 1966. aastal toodeti kümnemiljones SKILi elektriline tööriist.

1996

1996. aastal omandas SKILi Robert Bosch GmbH.

2008

SKIL Europe esitles ‘SKIL Masters’ tootesarja. See tähendab, et lisaks harrastajatele mõeldud tööriistadele pakub SKIL Europe nüüd ka profitööriistu.

2011

Euroopas esitleti SKILi uusi aiatööriistu. Kõikidel SKILi aiatööriistadel on ainulaadne lihtsa hoiustamise süsteem (‘Easy Storage System’), mis võimaldab tööriistu ruumisäästvalt ja mugavalt hoiule panna.

2017

2017. aastal läks SKIL Chervon (HK) Ltd. omandusse. Chervoni missioon on jätkata uuenduslike toodete loomisega, mis langeb kokku SKILi eesmärgiga töötada välja taskukohaseid ja lihtsalt kasutatavaid nutitooteid.