Kuumaõhupuhur

  1. Õige temperatuur ja õhuvoolu seaded

    Kuumaõhupüstoli õige temperatuuriseadistus sõltub tööst. Õhuvoolu seadistus on samuti oluline. See sõltub materjalist ja töötamise kiirusest. Parima tulemuse saavutate õige temperatuuri ja õhuvoolu seadistustega.
  2. Üldjuhul sobib kuumaõhupüstoli kõrgeim temperatuur veetorude jootmiseks või sulatamiseks ja värvi eemaldamiseks. Madalamad temperatuurid sobivad täiuslikult värvi kuivatamiseks ja plasti vormimiseks. Alati katsetage varjujääval detailil madalal temperatuuril ja järk-järgult suurendage temperatuuri, kuni saavutate sobiva tulemuse. Õige tulemus sõltub tööst. Näiteks, kui eemaldate kuumaõhupüstoliga lakki või värvi, siis õige temperatuuri korral värv pehmeneb ja tekivad mullid. Värvi mahakoorimine on lihtne. Kui tahate kuumaõhupüstoliga joota vasest torusid, siis õige temperatuuri korral hakkab joodetav traat sulama liidete kohtadest.
  3. Parima tulemuse saavutamiseks tuleb kuumaõhupüstoliga katsetada erinevaid õhuvooluseadistusi. Kui tahate trükkplaadi jootmisel või keevitamisel kuumutada detaili teatud ala, siis tavaliselt tuleb töötada nõrga õhuvooluga. See ennetab ülejäänud pinna kuumenemist. Kui kasutate kuumaõhupüstolit grilli süütamiseks või värvi mahapõletamiseks suurelt alalt, siis selleks sobib tugev õhuvool. Ent peate õhuvoolu reguleerima niipea, kui lähenete õrnadele kohtadele, näiteks aknaruudult värvi mahapõletamisel.