Kuumaõhupuhur

  1. Ülekoormuse kaitse

    See ei pruugi olla üllatus, ent tähtis on meeles pidada, et kuumaõhupüstol võib kergesti üle kuumeneda. Kuumus peegeldub töödeldavalt detaililt tagasi püstoli poole. Õnneks on enamik kuumaõhupüstolitest selle eest kaitstud, kuna muidu võivad need ootamatult kuumeneda üle ja kahjustuda enne, kui märkate.

    Enamikul kuumaõhupüstolitel on soojuskaitse, mis on tuntud ka kui kuumuse konstant-kontroll. See mehhanism kontrollib kõrgeimat temperatuuri, selleks lülitab see tööriista ülekuumenemisel välja peamise kütteelemendi ning jätab ventilaatori tööle, et mootor jahtuks. Kui tavaline temperatuur on saavutatud, lülitub kütteelement automaatselt sisse. Kõige parem on selle asja juures see, et te ei märka midagi ning saate tööd jätkata.

    Osadel kuumaõhupüstolitel on elektrooniline juhtsüsteem, mis tagab püsiva temperatuuri. Ülekuumenemiskaitse toimib automaatselt, seega saate erinevate jootmise, lahtijootmise ja keevitamise töödel kasutada väikese läbimõõduga otsakuid. Elektroonikaseadmed kontrollivad kõrgeimat temperatuuri, vähendades selleks tööriista ülekuumenemisel temperatuuri automaatselt ja märkamatult.